Gaisa mitruma savācēji

 

dehumidifierGaisa mitruma problēma ir labi pazīstama visiem iekštelpu baseinu īpašniekiem. Tiklīdz Jūs sākat lietot baseinu, kura ūdens temperatūra ir 25 °C vai vairāk, nākas sastapties ar sekojošām problēmām- liels kondensāta daudzums uz logiem, sienām, mitruma iespaidā bojājas telpas interjera elementi, briest un deformējas koka detaļas.

Risinājums ir vai nu ideāla ventilācija, vai baseina telpas gaisa sausinātājs. Baseina telpas gaiss, cirkulējot caur sausinātāju tiek novadīts caur zemas temperatūras radiatoru, uz kura kondensējas gaisā esošais mitrums un tiek novadīts kanalizācijā vai atpakaļ baseinā. Tālāk sauss, bet vēss gaiss tiek novādīts caur silto radiatoru, uzsildīts un nokļūst atpakaļ baseina telpā. Baseina telpas gaisa mitruma savācējs atrisinās visas ar mitrumu saistītās problēmas pat bez jaudīgas ventilācijas iekārtas uzstādīšanas.

Gaisa sausinātāja jaudu un parametrus izvēlas vadoties pēc baseina ūdens virsmas laukuma un telpas izmēriem.

Līdz šim Latvijā pazīstamākie bija CALOREX vai DANTHERM gaisa sausinātāji. Daudzi Klienti arī izvēlas šo ražotāju produktus. SIA "Latgales baseini" piedāvā arī Slovākijā ražotus MICROWELL gaisa sausinātājus. Gribu pievērst uzmanību niansēm, kas atšķir tos  citu no cita.

CALOREX ir Lielbritānijā ražoti gaisa sausinātāji un rekuperācijas iekārtas. Kvalitatīvs aprīkojums, bet ņemot vērā britu konservatīvo pieeju nedaudz novecojušas tehnoloģijas un dizains. Tie arī mēdz "uzvesties" diezgan skaļi.

DANTHERM ir Dānijā ražoti gaisa sausinātāji. Labs dizains, kvalitatīvi, bet dārgi.

MICROWELL nāk no Slovākijas. Tā ir samērā nesen izveidota ražotne, kurā tiek izmantotas modernas tehnoloģijas un panākti optimāli dizaina risinājumi. Tie ir augstas kvalitātes produkti par pieņemamu cenu. MICROWELL ražo gan stacionārus baseinu telpu gaisa sausinātājus, gan gaisa sausinātajus, ko izmanto industriālām vjadzībām (metālu, papīra, mitrumnedroša aprīkojuma noliktavām), mitruma savākšanai avārijas situācijās (pēc ugunsgrēka dzēšanas, plūdiem,utt..), MICROWELL izgatavo arī rekuperācijas iekārtas, kas var padarīt baseina ekspluatāciju pārsteidzoši ekonomisku.